среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Јанушев: Енргијата на младите ми дава сила за повеќе да работам, ќе си ја обновиме татковината сите заедно

Јанушев: Енргијата на младите ми дава сила за повеќе да работам, ќе си ја обновиме татковината сите заедно

Секогаш сум верувал во мислата „Младите се нашата иднина“. Затоа што, верувајте ми навистина е така. Целта таа енергија, посветеност и желба за просперитет е одлика на секој млад човек во Македонија.

Да си опкружен со такви млади луѓе навистина е привилегија. Им благодарам на младите од Штип за времето што го одвоија да бидат дел од овој настан. Ќе си ја обновиме татковината, сите заедно. Вие сте нашата сила!

#ИсправиСеМакедонијо, имаш млади со кои треба да се гордееш.

Коронавирус