понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 178
home Вести

Јанушев до СДСМ: Не е европски да се бара евро за Вицето, не е европски да се делат тендери од ќерка на татко, не е европски да се делат 10 милиони евра

Јанушев до СДСМ: Не е европски да се бара евро за Вицето, не е европски да се делат тендери од ќерка на татко, не е европски да се делат 10 милиони евра

Не е европски да имаме аболициран премиер, не е европски како се бараат 200 евра за вицето, не е европски да се делат тендери во здравството од ќерка на татко, не е европски да си ги поделат 10-те милиони евра од фондот за иновации, во Европа не може да влеземе така, ова вечерва во „Топ Тема“ на телевизија Телма го истакна Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ.

-Овие работи треба да им бидам многу јасни на СДСМ и повторно ќе кажам тие ја потценуваат интелигенцијата на македонскиот народ, рече Јанушев.

Најнови вести

Коронавирус