недела, 25. јули 2021. Вести денес: 1
home Вести

Јанша со поддршка кон ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски: На нашата сестринска партија и посакуваме победа

Јанша со поддршка кон ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски: На нашата сестринска партија и посакуваме победа

После унгарскиот премиер Виктор Орбан, и премиерот на Словенија Јанез Јанша упати поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски на претстојните предвремени парламентарни избори.

„На нашата сестринска партија од ЕПП и ИДУ, ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот претседател Христијан Мицкоски им посакуваме голема победа на претстојните парламентарни избори“, напиша Јанша на Твитер.

Коронавирус