понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

Јанкуловска има ризична бременост, не дојде на судењето на „Тенк“

Јанкуловска има ризична бременост, не дојде на судењето на „Тенк“

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска има ризична бременост и денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес, објави „24 Вести“.

Одбраната на Јанкуловска отстуството го оправда со лекарска потврда за ризична бременост.

По увидот во лекарското уверение од страна на СЈО, специјалните обвинители побараа раздвојување на постапката за Јанкулоска, односно да и се суди одвоено.

Најнови вести

Коронавирус