среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 77
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Вести

Јанкулоска: Тефтерчиња има сега кај центри на моќ кои кажуваат кој судија каква пресуда да донесе

Јанкулоска: Тефтерчиња има сега кај центри на моќ кои кажуваат кој судија каква пресуда да донесе

Се дозволи Македонија да се претвори во воајерски клуб за тоа кој како разговара за работа, со пријатели, рече поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска на гостувањето на телевизија 1 ТВ.

Прашана за материјалите од незоконското следење на комуникации за тоа дека имало тефтерчиња со имиња таа одговори: „Тефтерчиња претпоставувам има сега кај некои центри моќ кои кажуваат кој судија каква пресуда да донесе. Тоа се оние кои денес кажуваат како судството било реформирано“.

Локални избори 2021