среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 73
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Вести

Јанкулоска со поддршка за Јанакиески: Засекогаш најдобри пријатели

Јанкулоска со поддршка за Јанакиески: Засекогаш најдобри пријатели

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, објави неколку заеднички фотографии на Фејсбук и му изрази поддршка на екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески кој во моментов се наоѓа на рочиштето за „Титаник“, каде што беше префрлен од притворот во Шутка.

Јанакиески се надева дека Апелација денеска ќе му ја прифати жалбата да се брани од слобода по неколку обвиненија од СЈО.

Локални избори 2021