среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Злетово

home Вести

Јанкулоска: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Јанкулоска: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем.

-Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем. Не се согласувам со таа постапка без оглед на деталите како се одвивала и како била планирана. Не можам да се согласам со ниту еден сегмент со таа постапка што е направена, рече Јанкулоска во Отворено студио  на 1ТВ.

Таа додаде дека во овие околности нејзиниот  впечаток за таквата одлука е разочарувачка и дека не може со ништо да се аргументира таков потег. – Според вредностите во кои јас верувам таквата постапка заслужува само осуда“, рече Јанкулоска.

 

Локални избори 2021