среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Јанез Јанша со честитки кон Силјановска-Давкова: Сама против сите доминираше!

Јанез Јанша со честитки кон Силјановска-Давкова: Сама против сите доминираше!

И покрај благото водство на Стево Пендаровски во претседателските избори во однос на Гордана Силјановска-Давкова, поранешниот премиер на Словенија, Јанез Јанша упати честитки кон постигнатиот резултат на Силјановска-Давкова од ВМРО-ДПМНЕ.

Изгледа навистина добро за македонската опозиција. Честитки за Силјановска, која сама против останатите кандидати речиси доминираше во првиот круг. Честитки“, напиша Јанша на својот Твитер налог.

Вториот круг на изборите ќе се одржи на 5-мај, а според последните резултати од првиот круг, очигледно е дека не очекува неизвесна борба до самиот крај за нов претседател на Македонија.

Коронавирус