недела, 5. декември 2021. Вести денес: 110
home Вести

Јаневски: Маски и средства за дезинфекција нема во државава, а тие ќе му плескале на Филипче

Јаневски: Маски и средства за дезинфекција нема во државава, а тие ќе му плескале на Филипче

Новинарот Дарко Јаневски на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со коронавирусот во Македонија.

-Ќе му плескале на Филипче! Вирусот со големина на слон да беше, ќе му поминеше на граница, докторкана му се расшетувала низ Скопје, турите за 8 Март си врвеа без проблем, а на враќање пополнуваа прашалник, скапана маска нема во државава, наместо да се делат ако треба пред секој меркет, аптекарите немаат маски ни за нив, средства за дезинфекција нема или има по 450 денари, границите отворени… А кризата почна уште во јануари. И тие ќе му плескале. Од друг вирус сте болни вие…, стои во неговиот пост на Фејбсук.

Коронавирус