понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Јаневски: Филипче бе, а да не е ова со меркиве зашто на Муртино и на пајакот од Куманово им требаат избори?

Јаневски: Филипче бе, а да не е ова со меркиве зашто на Муртино и на пајакот од Куманово им требаат избори?

Филипче бе, а да не е ова со меркиве зашто на Муртино и на пајакот од Куманово им требаат избори? прашува на Фејсбук колумнистот Дарко Јаневски, коментирајќи ги одлуките на комисијата за заразни болести кои денеска ја разбеснија јавноста.

Туку ај ти глеј си пи-арот, и види оние со „Шилеговача“ нека ти компонираат пак некоја „корона чао“, а ти најди уште некоја певаљка да ти плеска. Рејтинг бате, рејтинг, е*еш вирус, нели?, пишува Јаневски.

Парламентарни избори 2020