понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 145
home Вести

Јанева со полициско комбе спроведена во Шутка (ВИДЕО)

Јанева со полициско комбе спроведена во Шутка (ВИДЕО)

Со полициско комбе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва од Кривичниот суд е спроведена во истражниот затвор во Шутка.

Судот на Јанева ѝ одреди 30 дена притвор на барање на Обвинителството, кое и неа ја сомничи за случајот „Рекет”.

Видеото на „Алсат“ погледнете го во продолжение

loading...