петок, 9. декември 2022. Вести денес: 182
home Вести

Јанева се чувствувала подобро, екипата на Брзата помош го напушти судот

Јанева се чувствувала подобро, екипата на Брзата помош го напушти судот

На осомничената Катица Јанева и се слошило во Кривичниот суд, откако беше донесена од задниот влез на зградата, каде судија на претходна постапка треба да одлучи за притворот, кој го бара Обвинителството за организиран криминал.

Медицинскиот тим на брзата помош влезе во зградата на судот, кусо откако таму пристигна и адвокатот на Јанева, Стеван Павлески. Тие влегоа во зградата и по кусо време излегоа и го напуштија местото, бидејќи на Јанева и се подобрила здравствената состојба, објави Телма.

По еден час во судот, Јанева се пожалила дека не се чувствува добро, и затоа била повикана Брзата помош, потврди претседателот на судот, Иван Џолев.

Најнови вести

Qatar 2022