четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 124
home Вести

Јанески: Многу педерски премиере, замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток на местото на Боки?

Јанески: Многу педерски премиере, замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток на местото на Боки?

Новинарот Огнен Јанески на својот Фејсбук профил сподели статус по скандалозната изјава на Зоран Заев.

-Криминалци, еден суетен новинар, и да те извини ЛГБТ-заедницата, и еден “педер”? Оооо… Боже Господе! Страхотно!
Многу педерски премиере, многу педерски. Ајде сега, зградата на Владата во боите на виножитото да ја обоите, сосе јавно извинување и потпишано со пенкало на суетен новинар, “час поскоро”.

P.S. А замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток или со попреченост, на местото на Боки?, прашува Јаневски.