вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 161
home Вести

Јанчев: Помош од Кавадарци во гаснење на пожарот во Кочани

Јанчев: Помош од Кавадарци во гаснење на пожарот во Кочани

ТППЕ Кавадарци и ЈП Комуналец се упатија кон Кочани за да помогнат во справување со силниот пожар, напиша на својот ФБ профил градоначалникот на Кавадарци , Митко Јанчев.

-Теренска Лада нива, џип со пумпа , Даф со 5000 литри, Ивеко со 9000 литри и седум пожарникари се дел од помошта која е испратена од Општина Кавадарци, напиша Јанчев на ФБ .

Коронавирус