среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Вести

Јанчев: Кога станав потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ го частев и славев со Вице Заев

Јанчев: Кога станав потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ го частев и славев со Вице Заев

Митко Јанчев, градоначалник на општина Кавадарци шокира со изјавите откако во вчерашното гостување во емисијата „Во Центар“ со Васко Ефтов, рече дека денот кога станал потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ го частел пијачка Вице Заев, братот на премиерот Зоран Заев во Бугарија Банско.

-Тоа е во Банско, дента кога станувам потпретседател на партијата и ние како македонско ткиво кое бевме во Банско седнувам и ги частам пијачка, им велам јас станав потпретседател напијте се нешто, вели Јанчев.

Најнови вести

Коронавирус