петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 118
home Вести

Јанакиески вратен во затворот во Шутка

Јанакиески вратен во затворот во Шутка

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески вечерва е вратен во Шутка, потврди  директорот на затворот, Ѓоко Котевски.

Тој повеќе часа беше во ГОБ „8-ми Септември“ откако беше претепан во притворското одделение на затворот.