сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Вести

Јанакиески пренесен во болница, се жалел на болки

Јанакиески пренесен во болница, се жалел на болки

Миле Јанакиески е однесен на преглед во болницата „8-ми Септември, пренесува Алсат.

Неофицијално поранешниот министер се пожалил на болки во стомакот, гадење и лошење и затоа затворската полиција од затворот Шутка го однела на прегледи.

Јанакиески 12 дена штрајкува со глад.

Коронавирус