сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 79
home Вести

Јакимовски: Заев е неуспешен во се и игра картата за влез во ЕУ, затоа и ветувал се на Бугарија и затоа распродава се македонско

Јакимовски: Заев е неуспешен во се и игра картата за влез во ЕУ, затоа и ветувал се на Бугарија и затоа распродава се македонско

Не може да се прави компромис за се. Зоран Заев игра само на карта на ЕУ зошто цела друга приказна му е неуспешна и затоа распродава се, затоа се и ветувал на Бугарија, рече лидрот на ГРОМ Стевче Јакимовски на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само интервју“

Во дебата за ова прашање, според Јакимовски, треба да се вклучат сите, како на поранешни претседатели и сите кои учествувале во преговори со Бугарија во овие 30 години.

-Аргументи на Бугарија ќе вадиме на маса дека Гоце Делчев бил Бугарин, каква се тие документи дека бил Бугарин кога знаеме за што се борел Гоце Делчев. Ова што го прави Заев е газење на се македонско. Заев ќе падне на историја и тоа е факт. Тоа нешто не може никој да го спори, рече Јакимовски.

Коронавирус