недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Вести

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на крај на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на крај на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Стевче Jакимовски во своето гостување во „Само Вистина“ зборуваше за коалицијата на СДСМ предводена од Зоран Заев каде посочи дека ситуацијата со таа коалиција е многу сложена затоа што секоја партија од таа коалиција си има свои барања кои бара да и бидат задоволени и на крај на СДСМ ќе му остане министерството за екологија.

-Воопшто не му е лесна и комотна ситуацијата на Зоран Заев. Мора да ја задоволи БЕСА. Што мислите пратеникот на Павле Трајанов вреди исто колку 32 пратеници на СДСМ или двата пратеника на ЛДП, на НСДП. Таа ситуација е многу сложена, секој од нив има апетит, сите треба да ги задоволите, затоа велам дека на крај на СДСМ ќе му остане министерството за екологија, рече тој.

.

Коронавирус