петок, 30. јули 2021. Вести денес: 159
home Вести

Јаде чорба, па држи прес – седете дома Владата е супер, зapaзата е под контрола?

Јаде чорба, па држи прес – седете дома Владата е супер, зapaзата е под контрола?

Функционерите на власта не ги почитуваат мерките кои самите ги носат.

На социјалните мрежи се шири фотографија на која се гледа претседателот на ОО СДСМ Прилеп и кандидат за пратеник како седи во затворен дел од ресторан, пренесува Маркукуле.мк.

Миле веројатно заборавил дека Прилеп беше главното жариште на виpyсот пред еден месец. Контра мерките на Владата, него поважна му е чорбата.

Граѓаните прашуваат како можеше цел државен апарат да се ангажира за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, а истото не важи за челниците на СДСМ?

Граѓаните ја повикуваат истата инспекторка од случајот со Мицкоски да се појави и соодветно да реагира во сите вакви случаи.

Коронавирус