среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 48
home Вести

Ја загуби најважната битка, почина малиот Давид Стојановски

Ја загуби најважната битка, почина малиот Давид Стојановски

Давид Стојановски денес ја загуби најважната битка. Замина меѓу ангелите, прерано и маченички, објави кратовскиот портал „Аберџија“.

Давид е 13 – годишно дете од Кратово кое имаше рак на колено. Со бројни донации се собраа средства за итна операција на ногата и спасување на животот на детето што сакаше да биде фудбалер. По ампутацијата на ногата, на малиот Давид му беше вградена протеза за да може да се движи.

Но, карциномот се проширил и на белите дробови кој малиот јунак не можеше да го победи.