понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 158
home Вести

„Ја барам поддршката од сите охриѓани во вториот круг, нашиот брат Пецаков е вистинска одлука за промени“

„Ја барам поддршката од сите охриѓани во вториот круг, нашиот брат Пецаков е вистинска одлука за промени“

Благодарам на секоја една охриѓанка и охриѓанец, кои ја дадоа поддршката во првиот круг, напиша на неговата Фејсбук објава, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој ја бара поддршката во вториот круг затоа што како што вели тој верува дека Д-р Кирил Пецаков е вистинска одлука за промени, проекти и победи во Охрид.

Најнови вести