среда, 1. декември 2021. Вести денес: 138
home Вести

Извртено возило на Македонија Пат кај Прилеп – сообраќајот во прекин

Извртено возило на Македонија Пат кај Прилеп – сообраќајот во прекин

Патниот правец Росоман – Прилеп е во прекин поради извртено возило на Македонија Пат, информира АМСМ.

Од 20:00 часот e воведена забрана за  движење на тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот премин Барбарос.

Најнови вести

Коронавирус