недела, 22. мај 2022. Вести денес: 80
home Вести

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска помеѓу граѓаните (ФОТО)

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска помеѓу граѓаните (ФОТО)

dЧленови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска беа помеѓу граѓаните по повод празнувањето на Богојавление – Водици.

Владимир Нелоски за Струга
Водици во Велес
Орце Ѓорѓиевски во Велес
Генералниот секретар Игор Јанушев во Битола
Златко Перински во Тетово
Цветан Трипуновски во Кочани

Коронавирус