вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Вести

Извршен увидот по стравичната несреќа: Aвтопатот Тетово- Скопје пуштен за сообраќај, затворен стариот пат Скопје- Тетово

Извршен увидот по стравичната несреќа: Aвтопатот Тетово- Скопје пуштен за сообраќај, затворен стариот пат Скопје- Тетово

Aвтопатот Тетово- Скопје е пуштен за сообраќај, но се уште е затворен за сообраќај стариот пат Скопје- Тетово, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

На автопатот Скопје- Тетово од изутрината се вршеше увид на местото на синоќешната сообраќајна несреќа во која животот го загубија 14 лица.

Автобусот на „Дурмо турс“ кој излета од патот сообраќал на релација Скопје- Гостивар.

Најнови вести