понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 67
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина

Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.

Станува збор за автомобил „фолскваген поло“ и според првичните сознанија во него нема луѓе.

Автомобилот беше извлечен со помош на сајли што ги прекува водите на Вардар ги поставија спасувачките екипи. (МИА)

Коронавирус