вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

По три години затвор за обвинетите во случајот „Тарифа“

По три години затвор за обвинетите во случајот „Тарифа“

По три години затвор им пресуди судскиот совет на обвинетите во случајот „Тарифа“.

Поранешниот директор на ЕЛЕМ, Дејан Бошковски, како и Методиј Стојменовски и Ненад Ѓорѓовски се осудени на три години затворска казна за злоупотреба на службената положба и овластувања.

 

Коронавирус