четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 191
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Изминатото деноноќие на 141 лице им се издадени решенија за изолација, а 14 заминале во самоизолација

Изминатото деноноќие на 141 лице им се издадени решенија за изолација, а 14 заминале во самоизолација

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.05.2020) на територијата на Република Македонија на 141 лице им се издадени решенија за изолација, а 14 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што констатирано е дека четири лица не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

По однос на забраната за движење во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на целата држава 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 32 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Исто така по однос на мерката за не носење лична  заштита на лице регистрирани се  255 прекршоци.

Парламентарни избори 2020