вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 86
home Вести

Изместени вредности и напатен народ – ова се реалните сцени од штипска Баргала

Изместени вредности и напатен народ – ова се реалните сцени од штипска Баргала

Вработените на фабриката Баргала денеска излегоа на протест, барајќи си ги своите права.

Имено од фабриката беа избркани 100-тина вработени лица, додека градоначалникот на Штип преку видео во една забавна емисија раскажува како „сам си ги дизајнирал“ обувките.

Доказ за реалната ситуација во фабриката ја објави Иван Јорданов преку видео на својот Фејсбук профил, погледнете:

Коронавирус