понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 159
home Вести

Изменет сообраќаен режим пред тунелите Демир Капија–Смоквица

Изменет сообраќаен режим пред тунелите Демир Капија–Смоквица

Поради работни активности на влезот од тунелите  Демир Капија (тунел 1)  и Јаворица (тунел 2)  на автопатот „Пријателство” на  делницата  Демир Капија  –   Смоквица, утрово од 9:30 часот сообраќајот  пред тунелите ќе се одвива под посебни услови, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Поради овие  причини  сообраќајот ќе се одвива по левата  коловозна лента со намалена брзина од 40 километри на час. 

МИА

Најнови вести