четврток, 16. јули 2020. Вести денес: 134
home Вести

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два дена.

Парламентарни избори 2020