понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 164
home Вести

Изменет сообраќаен режим на делницата Миладиновци-Куманово

Изменет сообраќаен режим на делницата Миладиновци-Куманово

Од денеска до четврток ќе има промена на режимот на сообраќај на делницата Миладиновци – Куманово, кај старата наплатна станица Романовце.

Причината за изменетиот сообраќаен режим, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, се градежни активности за поставување на индуктивни јамки на автопатот.

Најнови вести

Коронавирус