недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 245
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Вести

Изложба за расата германски овчар во Скопје

Изложба за расата германски овчар во Скопје

Викендот на 03-04 март на стадионот во скопско Марино ќе се одржи изложба на кучиња од расата германски овчар.

Изложбата е дел од  од првенството за германски овчари „Балканика 2018“.

Сите љубители на оваа раса кучиња ќе можат да уживаат, а пријава за учество може да се пополни нa следниот ЛИНК.

 

Локални избори 2021