недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Излегоа резултатите за старанецот кој што во Битола беше тестиран за коронавирус

Излегоа резултатите за старанецот кој што во Битола беше тестиран за коронавирус

Министерот за здравство, Венко Филипче за Тера телевизија потврди дека негативен е тестот на лицето од странство кое преку Центарот за јавно здравје во Битола денеска било тестирано за коронавирус.

Инаку, како што информираше министерот на вечерашната прес конференција, во Македонија има нови шест лица заразени од коронавирусот, со што бројот на заразени во државата се зголеми на 18 лица.

Исто така Филипче вечерва преку својата Фејсбук страница информираше дека се донесе одлука за заострување на мерките против коронавирусот.

Коронавирус