петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 121
home Вести

Излеана непозната течност во Охридско Eзеро

Излеана непозната течност во Охридско Eзеро

Во Охридското езеро во текот на вчерашниот ден била излеана непозната течност, објави ТВМ.

Порталот пишува дека по пријава на граѓани, екологистите на „Грашница“ излегле на терен и ја констатирале посочената состојба.

Во најскоро време се очекува расветлување на еколошкиот инцидент.