сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 65
home Вести

Изгубен мал воздухоплов кој полетал од Охрид, во тек е акција за лоцирање

Изгубен мал воздухоплов кој полетал од Охрид, во тек е акција за лоцирање

Мал авион попладнево исчезнал од радарот во пределот на Солунска Глава.

Од МВР за Курир велат дека пријавата е добиена во 16:16 часот од МНАВ.

-Пријавено е дека од радар се изгубил мал воздухоплов кој полетал од Охрид. Во моментов е во тек акција за лоцирање на авионот, велат од МВР за КУРИР.

 

Коронавирус