понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Изгорени животни во пожарите кои ја зафатија Македонија (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЛИКИ)

Изгорени животни во пожарите кои ја зафатија Македонија (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЛИКИ)

Слики со вознемирувачки содржини се појавија на социјалната мрежа Фејсбук.

Изгорени и повредени животни во планините и полјаните по неколкуте пожари кои ја зафатија земјава.

Граѓаните видно револтирани на несовесните граѓани, бидејќи според првичните неофицијални информации причините за пожарите се човечки фактор.

Коронавирус