четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Изгаснат пожарот во приемното одделение во Идризово

Изгаснат пожарот во приемното одделение во Идризово

Пожарот во приемното одделение на затворот Идризово попладнево е изгаснат, изјави за МИА командирот на Бригадата за Противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томевски.

Во гаснење на пожарот е интервенирано со 12 пожарникари и со пет возила.

Во пожарот, кој во полицијата бил пријавен околу 14:00 часот, беше зафатена кровната конструкција, потврди директорот на Управата за извршување санкции Јовица Стојановиќ.

Повредени лица нема, а според првичните информации причина за пожарот е застарената електрична инсталација.

Лицата од приемното одделение во моментот на пожарот биле префрлени во други простории. (МИА)

Коронавирус