сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Изгаснат пожарот во „Папагал“: Жителите, Пожарна и Брза помош пред зграда (ФОТО)

Изгаснат пожарот во „Папагал“: Жителите, Пожарна и Брза помош пред зграда (ФОТО)

Пожарот кој вечерва избувна во стан од зградата „Папагал“ во центарот на Скопје е изгаснат. Засега нема информации за повредени лица, но на лице место сè уште се присутни возила на Пожарна и на Брза помош.

Булеварот сè уште е блокиран за сообраќај, а жителите излезени пред зградата.

„Република“ пренесува дека според кажувањата на насобраните граѓани, пожарот најверојатно бил предизвикан од плинска боца, но официјалните причини ќе бидат познати по увидот.

Коронавирус