сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Изгаснат е пожарот во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње – екипите сепак ќе останат цела ноќ на терен

Изгаснат е пожарот во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње – екипите сепак ќе останат цела ноќ на терен

Градоначалникот на Сопшите Стефче Трпковски преку статус на Фејсбук пишува дека е изгаснат пожарот во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње.

-Голема благодарност за посветеноста и пожртвуваноста на храбрите жители, изгаснати се пожарите во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње.

Поради опасност од повторно избувнување на пожари во текот на ноќта ке имаме дежурни екипи и цистерни со вода, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус