недела, 28. мај 2023. Вести денес: 84
home Вести

Издадени 217 решенија за изолација

Издадени 217 решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лице им се издадени решенија за изолација, а 63 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека три лица не ги почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 845 прекршоци.