понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 58
home Вести

Изборите ќе се распишат на 12 февруари

Изборите ќе се распишат на 12 февруари

Изборите ќе се распишат на 12 февруари, а последен работен ден на пратениците од актуелниот состав ќе биде 11 февруари 2020 година, најави претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешниот брифинг, пишува Слободен Печат.

Тој на денешниот брифинг рече и дека промена на Изборниот модел нема да има, бидејќи нема реална волја кај партиите иако тоа може реално да се спроведе.