петок, 3. декември 2021. Вести денес: 3
home Вести

ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА: Над 41 % излезност до 17 часот

ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА: Над 41 % излезност до 17 часот

Според последните податоци објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, до 15 часот правото на глас го оствариле над 40 отсто од гласачите.

Oдносно, гласале 41,31 % според обработени 58,95% проценти од податоците.

Досега вкупно гласале 444.318 гласачи.

Коронавирус