вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 33
home Вести

ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА: Над 32% излезност до 15 часот

ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА: Над 32% излезност до 15 часот

Според последните податоци објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, до 15 часот правото на глас го оствариле над 30 отсто од гласачите, односно 32,06% од обработени 64,50% проценти од податоците.

Досега вкупно гласале 377.331 гласачи.

Во Новаци е забележана најголема излезеност од 59,16% отсто.