сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Вести

ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА: Над 20% излезност до 13 часот

ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА: Над 20% излезност до 13 часот

Според последните податоци објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, до 13 часот правото на глас го оствариле над 20 отсто од гласачите, односно 20,55% од обработени 90 проценти од податоците.

Досега вкупно гласале 340.264 гласачи.

Во Новаци е забележана најголема излезеност од 43,70 отсто.

Коронавирус