вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 85
home Вести

Изборен поткуп во Стумица фатен на видео, се слуша и името на Зоран Заев

Изборен поткуп во Стумица фатен на видео, се слуша и името на Зоран Заев

Дека СДСМ врши изборен поткуп доказ е и видеото кое пред неколку часа се појави на социјалната мрежа Фејсбук.

Списоци, пакети со социјална помош е само дел од предизборниот поткуп кој денес СДСМ го вршеше во Струмица.

Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ на својот профил го објави видеото кое трае половина час и во кое повеќе од јасно се гледа за што се работи.

Јавноста изминатиов период бесе сведок на серија вакви настани, Фирми од Струмица беа фатени на дело како за време на полицискиот час го вршат поткупот на граѓаните.

На видеот јасно се слуша како се спомнува и името на Зоран Заев.