среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 74
home Вести

Избегнувајте го овој дел на Центар: Сообраќајна несреќа предизвика вистински сообраќаен хаос (ФОТО)

Избегнувајте го овој дел на Центар: Сообраќајна несреќа предизвика вистински сообраќаен хаос (ФОТО)

Сообраќајна несреќа се случи во моментов на булеварот „Партизански одреди“ во близина на пазарот Буњаковец како и трговскиот центар со истото име.

Според фотографиите судрени се две возила, а полицијата е на увид на лице место.

За среќа не е причинета голема материјална штета, но несреќата придонесе за сообраќаен хаос во центарот на Скопје особено бидејќи почна да врне.

Коронавирус