четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

ИВЗ контра коронавирусот: Џамиите се отвораат на 12 мај

ИВЗ контра коронавирусот: Џамиите се отвораат на 12 мај

Исламската верска заедница донесе одлука верските објекти, џамиите, за верниците да ги отвори на 12 мај. Одлуката е донесена на вчерашниот вонреден состанок на Ријасетот.

Џамиите беа затворени за верниците по воведувањето на мерките за превенција од ширење на вирусот Ковид-19 од страна на Владата.

Коронавирус