среда, 8. декември 2021. Вести денес: 77
home Вести

ИВЗ ја предупредува Владата: Не ја откажуваме молитвата за Бајрам!

ИВЗ ја предупредува Владата: Не ја откажуваме молитвата за Бајрам!

ИВЗ само што објави писмото што го испратила до Владата на 18 мај.

Во писмото јасно се наведува дека ИВЗ е против прогласување на полицискиот час.

Од ИВЗ исто така потенцираат дека тие нема да ја откажат молитвата за Фитер Бајрам.

Коронавирус