понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 7
home Вести

Ивор Мицковски за полициската акција во Љуботен: СДСМ е жива тапа во реформи, па им прифали спектакл и специјални ефекти

Ивор Мицковски за полициската акција во Љуботен: СДСМ е жива тапа во реформи, па им прифали спектакл и специјални ефекти

Поранешниот шеф на комуникацискиот штаб на СДСМ Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил остро удри по неговата поранешна матична партија по повод големата полициска акција во село Љуботен.

– Ахаха Абе мислиш у Лазарат влегле, хаубици, специјалци…аууу, им прифали спектакл и специјални ефекти кога се жива тапа во реформи, пишува тој.

Мицковски во својот статус јасно алудираше дека СДСМ е жива тапа во реформи, па им прифали спектакл и специјални ефекти.

Коронавирус